Menu
Twój koszyk

Pianka polietylenowa

Pianka polietylenowa

 

Pianka polietylenowa jest materiałem o wszechstronnych zastosowaniach. Spieniony polietylen wykazuje liczne właściwości, które idealnie wpisują się w zadania stawiane przed akcesoriami używanymi w branży opakowaniowej i transportowej.

 

Zastosowanie:

 

  • Izolacja termiczna, dźwiękowa i przeciwwilgociowa budynków
  • Wypełnianie kartonów i paczek
  • Mechaniczna amortyzacja przedmiotów w przesyłkach
  • Ochrona towaru przed wilgocią i wstrząsami

  


 

Charakterystyka:

 

  • Wysokiej jakości spieniony polietylen (PE)
  • Bardzo lekka
  • Wodoodporna
  • Bezpyłowa i bezwonna
  • Dopuszczona do kontaktu z żywnością.

 

Pianka PE jest nowoczesnym i sprawdzonym rozwiązaniem stosowanym do ochrony przedmiotów podczas transportu. Spieniony polietylen dobrze amortyzuje wszelkie drgania i wstrząsy, tym samym zapobiegając uszkodzeniom mechanicznym. Jego miękka i gładka powierzchnia dobrze chroni również owinięte artykuły przed powstawaniem rys. Pianka polietylenowa jest również cienka i bardzo lekka, dzięki czemu nie podnosi wagi i kosztów przesyłki, co jest niezwykle istotne z ekonomicznego punktu widzenia.

 

Sam polietylen (PE) należy do najpopularniejszych surowców wykorzystywanych do produkcji tworzyw sztucznych. Jest niepalny, odporny na działanie wody oraz licznych związków chemicznych, ultralekki i doskonale nadaje się do powtórnego przetworzenia. Te zalety przekładają się bezpośrednio na zalety pianki polietylenowej. Z tego względu stosowana jest ona także do zabezpieczania zawartości paczek przed działaniem wilgoci i chemikaliów.

  

 

Przeczytaj więcej o piankach PE polietylenowych i historii powstania

 

 

Pianka polietylenowa znajduje również szerokie zastosowanie w budownictwie. Doskonale nadaje się bowiem do izolowania stropów i ścian pod kątem pochłaniania dźwięków.

 

W gospodarstwach domowych i biurach pianka polietylenowa często bywa natomiast wykorzystywana podczas wszelkiego rodzaju przeprowadzek i porządków, a także do tymczasowego zabezpieczania sprzętu AGD, RTV i komputerowego.

  


 

W naszej ofercie dostępna jest szeroka gama pianki polietylenowej o grubości od 0,8 do 10mm i różnych szerokościach. W ciągłej sprzedaży jest również taśma dylatacyjna ze spienionego polietylenu.

 

Pianka polietylenowa jest sprawdzonym i niezawodnym rozwiązaniem do ochrony przedmiotów podczas transportu. Amortyzuje wstrząsy i drgania, dzięki czemu minimalizuje ryzyko uszkodzeń mechanicznych. Doskonale chroni przed wilgocią i środkami chemicznymi.

Powstaje ona poprzez „spienienie” polietylenu. Polietylen jest podstawowym surowcem stosowanym do produkcji tworzyw sztucznych. Jest niepalny, wodoodporny, lekki i nadaje się przy tym do ponownego przetworzenia.

 

Rodzaje pianki polietylenowej

 

 Ze względu na zastosowanie piankę można podzielić na:

·         piankę do pakowania,

·         piankę do budownictwa.

 

Pianka do pakowania to doskonałe rozwiązanie zabezpieczające. Zaleta pianki jest skład: zbudowana jest z wielu komórek zamkniętych, które zabezpieczają przed zarysowaniem powierzchni. Z powodzeniem zaczyna zastępować tradycyjne przekładki tekturowe, choćby z racji ceny.

 

Pianka pe jest trudno ścierająca się, jest lekka, łatwa w użyciu i elastyczna. Chroni powierzchnie. Jest odporna na pęknięcia czy rozerwania.

 


 

Pianka PE do pakowania szczególnie sprawdza się podczas  zabezpieczania mebli, drewnianych elementów, części samochodowych, szkła i ceramiki, sprzętu AGD/RTV, produktów rolnych, produktów spożywczych. Podczas wysyłki towarów, z uwagi na niską wagę, nie zwiększa zbytnio ceny przesyłki.

 

Pianka do budownictwa zwiększa izolację ścian i stropów, stosuje się ja także przy lekkich konstrukcjach podłogowych (gwarantuje wyciszenie). Jest łatwa w użyciu, lekka i trwała. Odporna na wilgoć, chemikalia, tak często w tej branży stosowane.

 

Zalety pianki polietylenowej:

 

- nie szkodliwa,

- bezwonna i bezpyłowa,

- przebadana i nadająca się do kontaktu z żywnością,

- odporna na wilgoć i pleśń,

- lekka,

- dźwiękochłonna,

- izoluje ciepło,

- bezproblemowa w dodatkowej, dalszej obróbce,

- wodoszczelna i paroszczelna,

- odporna na działanie większości środków chemicznych,

- produkowana bez udziału szkodliwych substancji,

- podlega recyklingowi.

 

Warto zauważyć, że zwiększenie zapotrzebowania na piankę polietylenowa wzrasta i niebawem zastąpić może typowe, tekturowe przekładki i cześć opakowań. Producenci dokładają starań, aby produkty z pianki były coraz bardziej różne, dostosowane do potrzeb rynku i klienta. Obecnie można już wyróżnić różne formy pianki polietylenowej proponowane na rynku (np. pianka w rolkach, przekładki z pianki, torebki i profile piankowe).

Używamy plików cookie's zapisywanych w pamięci przeglądarki. Informacje na TEJ STRONIE