Historia powstania folii stretch

Tak jak to bywało z wieloma przełomowymi odkryciami, tak i folia została wynaleziona przez przypadek. W 1908 roku, podczas nieudanej próby stworzenia wodoodpornego obrusu, efekt prac nazwany został pierwotnie celofanem. Dziś różne rodzaje folii są produkowane z różnych tworzyw sztucznych i mają wiele zastosowań.

 

JUMBO Foil

 

 


 

Rodzaje i dane techniczne folii

 

Folia stretch występuje w kilku kolorach (czarnym, niebieskim, transparentnym), a jej najbardziej znanymi właściwościami jest wysoka rozciągliwość i termokurczliwość.

Produkowana jest z polietylenu o niewielkiej wadze i grubości. Jest to tworzywo bardzo wytrzymałe, które ze względu na swoją specyfikację techniczną, jest używane jako zabezpieczenie transportowanych towarów. Folią można owinąć przesyłkę kilkukrotnie, co sprawi, że będzie ona bardziej wytrzymała na urazy mechaniczne, a jej zawartość utrzyma się razem.

Folia stretch stosowana jest również w przypadku wysyłki kilku różnych, oddzielnych przedmiotów. Z jej pomocą można “skleić” kilka drobiazgów ze sobą tak, by nie przesuwały się wewnątrz folii. Dodatkowym atutem tego tworzywa jest wodoodporność i duże możliwości kryjące. Owinięta tym rozciągliwym materiałem w kolorze czarnym bądź niebieskim przesyłka jest anonimowa, nie da się zobaczyć, co znalazło się w jej wnętrzu. Jest to bardzo ważne w przypadku transportu niektórych towarów.

 

 

 


Zastosowanie folii rozciągliwej strecz

 

Folia stretch jest tworzywem bardzo popularnym ze względu na te przydatne podczas przewożenia towarów właściwości. Stosowana jest zarówno do zabezpieczania niewielkich przesyłek kurierskich, jak również do ochrony towarów znajdujących się na paletach. Dzięki niej ładunek nie przemieszcza się w trakcie transportu, przez co minimalizowane jest ryzyko jego uszkodzenia mechanicznego.

Warto w tym miejscu nadmienić, że ten rodzaj folii przykleja się całą swoją powierzchnią do owijanego nią towaru, przez co idealnie chroni przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg lub duże nasłonecznienie. Owinięty nią towar nie przemoknie i nie wypłowieje.

Dokonując zakupu folii stretch, należy zwrócić uwagę na to, że dostępne są różne jej rodzaje i grubości. Każdy z nich jest nawinięty na specjalną tuleję, dzięki czemu praca z tym tworzywem staje się prostsza i wygodniejsza. Dla tych, którzy cenią sobie maksymalną wygodę i efektywność pracy, przygotowano dyspensery ułatwiające odwijanie folii. Przyspieszają one pracę i skutecznie chronią dłonie przed niepożądanymi skaleczeniami. Są to bardzo proste urządzenia mechaniczne, dzięki którym możliwe jest przyspieszenie procesu pakowania.

 

 

 


Folia stretch JUMBO i folia MASZYNOWA

 

Folia stretch jumbo są to nawoje przeznaczone do dalszego konfekcjonowania, należy podzielić ją na mniejsze porcje, które nadają się już do użycia ręcznego lub do dyspenserów. Na jednej rolce mieści się jej nawet do czterech i pół kilometrów bieżących, a gwarantowana przez producentów rozciągliwość wynosi nawet sto procent. Oznacza to, że rozciąga się ona na długość dwukrotnie wyższą niż w stanie spoczynku.

Folia stretch maszynowa przeznaczona jest natomiast do automatów pakujących, które umożliwiają szybszą pracę nad pakowaniem towarów. Sprzedawana jest ona w mniejszych rolkach, jednak jej rozciągliwość jest nawet trzy razy wyższa w zależności od oznaczeń. Określenia standard, power i super power odnoszą się właśnie do rozciągliwości folii.

Folia stretch do sianokiszonki, jak sama nazwa wskazuje przydaje się w gospodarstwach rolnych do sprawnego pakowania balotów. Chroni ona przed działaniem promieni słonecznych, niskich temperatur i nie dopuszcza świeżego powietrza. Od innych typów folii stretch odróżnia ją jednostronna kleistość, dzięki której poszczególne baloty nie kleją się do siebie, co ułatwia ich przenoszenie i użytkowanie.

 

 

 


 

W naszym sklepie możesz nabyć następujące rodzaje folii stretch:

- beztubową

- do sianokiszonk

- Jumbo

- Prestretch

- Stretch ręczna

- Superpower.

 

Każda z nich jest odporna na rozrywanie i przebijanie, gotowa do użytku w państwa firmie. Do wyboru przygotowaliśmy również różne wymiany tego tworzywa, repliki zegarków rolex abyście Państwo mogli wybrać ten najbardziej odpowiedni.