W jakim celu się używa kopert bąbelkowych?
 

Jak ważny dla każdego właściciela sklepu jest klient, wie każdy przedsiębiorca. Bez względu, czy jest to sklep tradycyjny, czy też internetowy każdy odwiedzający go powinien być właściwie potraktowany. Jest to z całą pewnością klucz do zupełnego sukcesu firmy.

 
Sporym zmartwieniem dla właścicieli sklepów internetowych jest wysyłka, a raczej bezpieczne doręczenie jej do rąk klienta. Oczywiście prawie każdy miał jakieś doświadczenie z firmami kurierskimi oraz pocztą, które koperty z ich zawartością traktują bardzo obcesowo. Nikt z pracowników firm kurierskich nie zastanawia się przecież, co wiezie, a chce doręczyć jak najszybciej przekazany towar pod wskazany adres. Najwięcej problemu pojawia się ze sprzedawanymi przez internet kosmetykami, lekami, drogimi perfumami, czy też kruchą i delikatną biżuterią. Jak zabezpieczyć takie przedmioty na czas transportu? Istnieje obecnie na rynki kilka sposobów opakowywania towaru.
 
 
 
 
 
Właściwości kopert bąbelkowych
 
Najlepszą amortyzację dla delikatnych rzeczy stanowi powietrze zamknięte w małych foliowych bąbelkach. Można zaopatrzyć się w samą folię bąbelkową lub w koperty bąbelkowe. Zawarte w nich powietrzne kuleczki chronią kruche przedmioty przed wgnieceniem, uderzeniem, wstrząsem i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Folia w takich taśmach i kopertach jest bardzo mocna i wytrzymała. Do przesyłania drogich przedmiotów kupionych za pośrednictwem sklepów internetowych służą także koperty ochronne, które są wzmacniane dodatkowo różnymi rodzajami folii.
 
 
Koperty bezpieczne
 
Taka folia wzmacniającą papier stanowi coś na wzór zbrojenia, dlatego producenci dają gwarancję na to, że są to koperty bezpieczne. Oczywiście trzeba uczciwie powiedzieć, że nie chronią one przed dewastacją calową, ani też kradzieżą. Gwarantują raczej bezpieczny transport towaru pod wskazany adres. Wiele osób sprzedających na aukcjach internetowych pakuję, nawet ubrania i przedmioty odporne na uszkodzenia właśnie w takie koperty bąbelkowe. Są one pewniejsze również pod względem rozklejenia się lub zamoczenia.
 
Nawet, jeśli papier takiej koperty rozmoknie pod wpływem deszczu zawartość nie zamoknie. To chroni z pewnością takie towary, jak delikatne materiały, odzież, obrazy, przedmioty z tkaniny itp. Wszak wiele takich przedmiotów pod wpływem wilgoci deformuje się trwale. To również przemawia za stosowaniem ochronnych kopert.
 
 
 
 
 
 
Koperty Bąbelkowe CD 200x175mm Karton 100szt
 

Koperty rozmiar CD 200x175mm Karton 100szt

 
26.49 zł z VAT
 
 
 
Koperty Bąbelkowe E15 240x275mm Karton 100szt
 

Koperty z bąbelkami E15 240x275mm Karton 100szt

 
37.99 zł z VAT

 
 
 
Koperty Bąbelkowe: A11 120x175mm Karton 200szt.
 

 

Koperty : A11 120x175mm Karton 200szt.

 
34.00 zł z VAT
 
 
 
 

Ceny kopert babelkowych:

 

Cennik kopert bąbelkowych waha się od 0,16zł do 1,20zł brutto za sztukę w zależności od rozmiaru.

Więcej informacji na temat cen kopert bąbelkowych tutaj

 

Rodzaje kopert babelkowych:

- Koperty ochronne brązowe

Gwarancja bezpiecznej przesyłki: Koperty bąbelkowe

W celu przesłania przesyłki drogą pocztową jedynym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy przesyłka zawiera przedmiot, który jest dosyć delikatny i wymaga specjalnego traktowania, opakowanie takiej przesyłki wymaga niezwykłego sposobu. Gwarancją, że taka przesyłka dotrze do adresata w nienaruszonym stanie jest odpowiednie jej zapakowanie. Jeśli jest to przesyłka – przedmiot dosyć małych gabarytów, to można do tego celu wykorzystać koperty z folią babelkową.

Ich budowa pozwala na ochronę przedmiotu znajdującego się w środku koperty w przypadku nieprzewidzianego upuszczenia, dociskania lub innych czynności, które mogą spowodować uszkodzenie warstwy wierzchniej przedmiotu. Jak są zbudowane takie koperty? Ich wnętrze jest wyścielone specjalną folią zawierającą liczne bąbelki powietrza. To one ochraniają przedmiot i powodują, że jest on w takiej kopercie bezpieczniejszy, aniżeli w zwykłym opakowaniu.

Tego typu koperty ochronne są niezawodne w przesyłaniu paczek o, z góry określonej zawartości i o podanej wcześniej, na druczku pocztowym wartości przesyłki. Jeśli z jakiś powodów przedmiot zostanie uszkodzony, wówczas to Poczta Polska, lub inna firma kurierska, którą wynajęto w celu przesłania przesyłki będzie firmą odpowiedzialną za zniszczenie naszego mienia – przedmiotu znajdującego się w kopercie.

Warto używać koperty pęcherzykowe ze względu bezpieczeństwa

 

Koperty przeznaczone do przesyłki delikatnych przedmiotów są dostępne nie tylko w usługach oferowanych przez Pocztę Polską. Posiada je każda firma kurierska, dla której liczy się profesjonalna obsługa i zadowolenie klientów. Dlatego też, takie koperty, jak koperty bezpieczne nie stanowią problemu, jeśli chodzi o ich zakup. Firmy kurierskie preferują nawet przesyłki, które zapakowane są w sposób dokładny i bezpieczny dla przedmiotów znajdujących się we wnętrzu opakowania.

Koperty o specjalnym przeznaczeniu nie są produktami zbyt drogimi, dlatego warto zabezpieczyć przedmiot chociażby w taki sposób. Można również zaznaczyć na specjalnym druku, który wypełnia się w celu przesłania przesyłki dotyczącym adresata i nadawcy, iż przesyłka wymaga specjalnego traktowania. Biorąc za przykład Pocztę Polską stwierdzimy, iż na przesyłce umieszcza ona specjalnie naklejany znaczek: Ostrożnie!